“SAJ ČISTO ZDRAVO JEM!”

Ne boste verjeli koliko ljudi se na ta način brani, ko jih soočim z dejstvom, da je sprememba prehrane ključna za njihovo ozdravitev.

Pogosto slišim izjave kot so: “Saj jem ekološko meso, pijem kozje mleko, jajca dobim od sosede, sam/a si doma pečem kruh, pojem veliko zelenjave in vsaj en sadež na dan, mleko pijem samo s kavo, le redkokdaj pojem kakšno sladico in samo občasno spijem kak kozarec vina …”. Pa so še vedno bolni ali pa si simptome le blažijo. Ali pa enostavno rečejo: “Čisto nič ni narobe s tem, kar jem!”, pa je.

Celo nemalo zdravnikov sem slišala reči, da to, kar jemo, redkokdaj vpliva na nastanek in potek bolezni, kar me vedno znova šokira. Nekateri od njih trdijo, da je bolezen lahko le podedovana, je zanjo dežurni krivec kak virus ali bakterija ali pa telo iz neznanih razlogov začne napadati samega sebe in ga je treba ukrotiti (!!!)

In rečejo, da se ne da nič drugega narediti kot jemati zdravila do konca življenja, iti pod nož ali pa biti podvržen zelo močnim kemikalijam, ki s seboj prinesejo nič koliko dodatnih stranskih učinkov. Pa potem mislimo, da je to edina pot in potem nam po glavi začnejo hoditi misli kot so: “zakaj jaz?”, ali “oni že vedo, mi bodo že dali prava zdravila”, “saj nimam izbire” in “sem vedel/a, da se mi bo to zgodilo, saj so moja babica, mama, stric, teta imeli isto” …

Aja, pa najbolj pogost krivec za bolezen je EMŠO, pravijo. Ker, ko se začneš starati, vsi vedo, da je normalno, da telo začne pešati in se kvariti. Vse, kar se nam dogaja, naj bi bilo “za ta leta” popolnoma normalno, hrana pa na to ne vpliva, vsaj ne dosti.

Po mojih izkušnjah in izkušnjah mojih strank je hrana (poleg toksičnosti in stresa) največji faktor, ki pripelje tako do bolezni, kakor tudi do ozdravitve.

Ko začnete vase vnašati pravo hrano, ta postane vaše zdravilo in podpre telo, da se samo začne čistiti in obnavljati. Če pa se zraven naučite še spremeniti stres v priložnost za učenje, pa imate vsa orodja, da se izvlečete iz še tako težke bolezni in tudi ostanete zdravi. Hkrati pa si zraven ustvarite še boljše življenje!